Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Article Nr 238177EAN 8100846975424
Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Push-to-exit button for UniFi Access Hubs.
- Includes black and white front panels
- Compatibility: UA-G2-SK, UA-G2-SK-Pro, EAH-8, UA-Ultra, UA-Hub-Door
Technical data:
| Mechanically | |
|---|---|
| Mass | 137 x 88 x 38.1mm (5.4 x 3.5 x 1.5 inches) |
| Weight | 180g |
| Housing material | Polycarbonat |
| Mounting material | metal |
| Color | Black-and-white |
| Hardware | |
| Contact type | (1) Normally open |
| Contact rating | 30 V DC, 2 A |
| Mechanical life | 1,000,000 clicks |
| Environment | For indoor use only |
| Storage temperature | -40 to 70 °C (-40 to 158 °F) |
| Ambient temperature during operation | -10 to 40 °C (14 to 104 °F) |
| Humidity during operation | 5 to 90% non-condensing |
| Certification | CE |
Details about Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Category UniFi access solutionsBrand UbiquitiReference 238177EAN13 8100846975424In stock 10 ItemsDelivery Time Delivery in 1-3 daysCondition New
Manufacurer:
UA-Button
Weight:
0.320000
Storage:
Zentrallager
Recommended accessories for Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Reviews for Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your comment has been submitted and will be available once approved by a moderator.
Your review cannot be sent
Do you have any questions about Ubiquiti UniFi Access Button &bull UA Button- Contact our experts
Benjamin M. Tanner – Managing Director and Security Expert
Do you need individual advice for your project? Do you have any questions about products, project planning or installation? As a managing director with over 18 years of experience in the field of security technology, I would be happy to help you and answer your personal concerns.
- Personal advice
- Trained Expert
- Fast Reply
- 20 years of experience